Zabieg karboksyterapii polega na iniekcji medycznego dwutlenku węgla śródskórnie bądź podskórnie, w celu pobudzenia mikrokrążenia i zastymulowania metabolizmu komórkowego. Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w oparciu o urządzenie medyczne CARBOXYTHERAPY™ Dual XT, posiadające wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPY™ Dual XT wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPY™ Dual XT wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.

Redukcja cellulitu

Podanie dwutlenku węgla prowadzi do likwidacji cellulitu we wszystkich stadiach (I – IV), ponieważ prowadzi to uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

 

Tkanka tłuszczowa

Zabiegi z użyciem dwutlenku węgla doskonale sprawdzają się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej, jak również na większych obszarach. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie czego dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

 

Rozstępy, blizny

Urządzenie CARBOXYTHERAPY™ Dual XT pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy, który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

 

 

Zmarszczki

Urządzenie Carboxytherapy™ Dual XT umożliwia manulalne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na obszary skóry objęty zmarszczkami. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

Cienie pod oczami

Zabiegi CARBOXYTHERAPY™ są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Teleangiektazje

Kluczowym efektem działania  CARBOXYTHERAPY™ jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

Wypadanie włosów

Urządzenie CARBOXYTHERAPY™ Dual XT  jako jedyne na rynku umożliwia jednoczesne podanie medycznego dwutlenku węgla i osocza bogatopłytkowego, co zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%. Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

Łuszczyca

Carboxytherapy™ pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2   na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta. W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2  reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.