Sauna na włosy to jeden z zabiegów fryzjerskich, które intensywnie nawilżają i odżywiają włosy, pozostawiając je zdrowe i odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jest to bardzo dobry sposób na regenerację włosów zniszczonych, osłabionych trwałą ondulacją, silnym słońcem, częstym modelowaniem i farbowaniem. To także skuteczna pielęgnacja włosów suchych i mieszanych. Sauna dla włosów to nie tylko ładny wygląd, ale także zdrowie włosów.

Opis zabiegu:

Para wodna i ciepło (w przypadku sauny na włosy jest to 40°C) zmiękczają zarówno skórę głowy, jak i łuski włosów. Tkanka staje się dzięki temu elastyczniejsza, co sprawia, że pielęgnacja włosów i skóry głowy jest skuteczniejsza. Oprócz tego, wyższa temperatura otwiera pory i rozchyla łuski włosów. Dzięki temu nałożona na włosy maseczka bez problemu wnika we włosy i je regeneruje. Niektóre z zawartych w niej substancji odbudowują strukturę każdego włosa.

Włosy po saunie odzyskują naturalny, zdrowy połysk. Są widocznie nawilżone i bardziej elastyczne. Także kolor włosów farbowanych wygląda lepiej na tak intensywnie nawilżonych włosach.

Efekt sauny utrzymuje się na włosach jakiś czas, jednak należy mieć świadomość, że każde mycie włosów wypłukuje odżywcze składniki , które wsiąkły we włosy. Dlatego najlepiej wziąć całą serię zabiegów regenerujących, gdy czujemy, że tego naszym włosom potrzeba. Dobre efekty daje następujący system: ampułki do włosów lub maski nawilżające raz w tygodniu, przez miesiąc. Potem robimy miesiąc lub dwa przerwy i znów przeprowadzamy akcję miesięczną.

Profesjonalna sauna do włosów potrafi zdziałać cuda, gdy korzystamy z niej systematycznie. Zima to doskonała pora na zabiegi regeneracyjne włosów, bo niestety mróz i chłodne powietrze nie są ich sprzymierzeńcami.